KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 7416022
*
nr 741 6022
Kakemono
Kina, motivets mått: 67x35
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:41:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 17:00:31
1
800 kr
20/2 17:30:51
2
2.000 kr
20/2 17:31:36
1
3.000 kr
20/2 17:32:02
2
3.100 kr
20/2 17:36:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01
*
Kakemono
nr 741 6022
Kakemono
Kina, motivets mått: 67x35
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 17:00:31 | 1 | 800 kr |
20/2 17:30:51 | 2 | 2.000 kr |
20/2 17:31:36 | 1 | 3.000 kr |
20/2 17:32:02 | 2 | 3.100 kr |
20/2 17:36:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01